Prószyński rozszerza rzeczywistość

Wszyscy miłośnicy dobrych książek i nowinek technologicznych już teraz mogą posmakować tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Wraz z premierą najnowszej powieści Lisy Scottoline pt. „Nie odchodź” na rynku wydawniczym debiutuje aplikacja Prószyński AR+, dzięki której czytelnik może poznać świat literatury od zupełnie nowej, intrygującej strony.

Rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality, AR) to technologia przeznaczona do wzbogacania wyglądu i treści – np. książki – o elementy interaktywne. W przypadku "Nie odchodź", trzeciej powieści wydanej w ramach klubu KOBIETY TO CZYTAJĄ, po skierowaniu kamery telefonu bądź tabletu na okładkę książki na ekranie urządzenia pojawi się dodatkowa treść – niespodzianka przygotowana przez ambasadorkę klubu, Magdalenę Kumorek.

Aplikacja Prószyński AR+ działa na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS, wyposażonych w aparat fotograficzny. Korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste: wystarczy pobrać darmową aplikację Prószyński AR+ na smartfon lub tablet, a po uruchomieniu jej skierować urządzenie na okładkę książki.

Rzeczywistość rozszerzona to coś, co zaskoczy wszystkich. Możliwości aplikacji są niemal nieograniczone – dodatkową treścią może być wideorecenzja książki, wywiad z autorem, animacja, interaktywna postać lub ilustracja w 3D, odnośnik do strony internetowej wydawnictwa czy fanpage'a na Facebooku. "Nie odchodź" Lisy Scottoline jest pierwszą książką na rynku beletrystyki, która oferuje takie możliwości, ale Prószyński Media już teraz zapowiada, że kolejne książki również zostaną wzbogacone o dodatkowe materiały możliwe do obejrzenia dzięki aplikacji Prószyński AR+.

Aplikacja Prószyński AR+ powstała dzięki współpracy z drukarnią Opolgraf, która w swojej ofercie posiada możliwość drukowania książek zawierających elementy rzeczywistości rozszerzonej.